Otevřít menu

Na úvodní stranu Obecní knihovna Otovice

hledej
Návštěv :
Celkem : 304
Týden : 4
Dnes : 3

 Vítejte na stránkách Obecní knihovny Otovice


dscn3833.jpg

Výpůjční doba: pondělí 17:00-18:00


 

Mohlo by vás zajímat:

 

Seznamy doporučené literatury pro děti 2019


Knihovnice z východních Čech aktualizovaly seznamy dětské literatury, které vytvořily pro potřeby učitelů a rodičů. Zaměřily se na novinky a oblíbené knihy čtenářů dětských oddělení tak, jak je znají z půjčovní praxe. Řazení knížek podle jednotlivých tříd je pouze orientační, vždy záleží na čtenářské vyspělosti žáka a jeho zájmu. Seznamy byly vypracovány s cílem usnadnit práci knihovníkům, pedagogům a rodičům.

Doporučené knihy pro MŠ
Doporučené knihy pro 1. třídy
Doporučené knihy pro 2. a 3. třídy
Doporučené knihy pro 4. a 5. třídy
Doporučené knihy pro 6. třídy
Doporučené knihy pro 7. a 8. třídy
Doporučené knihy pro 9. třídy

 

Nejlepší knihy 21. století: Co rozhodně stojí za přečtení?

TOP 20 nejlepších knih 21. století. Vybrali jsme knihy, které zná a měl by přečíst asi každý z nás, poté jsme zvolili méně známé knihy, ale o to více kvalitní a naleznete zde knihy pro ženy, muže i mládež, každý si zde najde to své. Určitě ale doporučujeme tyto knihy zařadit do Vašich knihoven.

Seznam knih naleznete zde.


 


 

Další zajímavosti a novinky:

 

Nobelovu cenu za literaturu získali polská spisovatelka Olga Tokarczuková a Rakušan Peter Handke

Nobelovu cenu za literaturu za rok 2018 získala polská spisovatelka Olga Tokarczuková. Letošním laureátem tohoto ocenění je také rakouský autor Peter Handke. Ve Stockholmu to ve čtvrtek oznámila Švédskáakademie. Loni Nobelova cena za literaturu udělena nebyla kvůli skandálu kolem sexuálního obtěžování ve Švédské akademii, která laureáty vybírá. Proto se v letošním roce vyhlašovaly ceny dvě.

 

Škodí jim už dvě hodiny denně. Proč displeje ničí dětské mozky

Dětem, které tráví nejméně sedm hodin denně u obrazovek chytrých zařízení, se mění struktura mozku. Moderní technologie nás navíc postupně zbavují přirozených evolučních schopností. Přestáváme se umět vyjadřovat a hodnotit situace.

 

Cestu do Narnie, Bradavic i Země Nezemě podniká Atlas literárních míst

Publikace s názvem Atlas literárních míst je přesně typem knihy, jaká má největší potenciál uspět u čtenářů na podzim nebo v zimě. Kdy jindy svět za oknem tak okatě vybízí k cestám do fiktivních a fantazijních světů. Stačí si jen vybrat cíl. Země Nezemě, Narnie, Bradavice, nebo snad všechno dohromady?

 

 

Čtení na chladnější dny: Kniha života a Sedm barev krve

Přicházejí chladnější dny a s nimi také chuť na dobrý román. Začtete se do mrazivých thrillerů Sedm barev krve či pokračování Městečka Pines. Příznivce fantasy literatury a milostných románů potěší Kniha života nebo Jediný příběh od britského spisovatele Juliana Barnese. Příběhy domů slavných zase nadchnou příznivce českých celebrit a architektury.   

 

Jak vybrat čtečku elektronických knih?

Patříte k opravdovým knihomolům, ale tahání těžkých svazků například hromadnou dopravou vám požitek ze čtení poněkud kazí? Pak vyzkoušejte čtečku elektronických knih. Prakticky všechna svá oblíbená literární díla budete mít kdykoli k dispozici, aniž byste si strhali záda.